بدون شک برای موفقیت در به دست آوردن درآمد مناسب از طریق اینترنت، و داشتن یک کسب و کار کوچک، بعد از داشتن یک ایده مناسب باید بتوان در مورد موضوع مورد نظر، مطالب خوبی جمع آوری نمود و در اختیار علاقمندان قرار داد.
مطالبی که علاوه بر همخوانی با موضوع وب سایت، جذابیت کافی برای بازدیدکنندگان داشته باشد و نیاز آنان را برآورده سازد.

لحن نوشتن مطلب

اینکه مطالب را با چه لحنی و چگونه بیان کنیم و چه عناوینی برای مطالب انتخاب کنیم تا حدود زیادی به سلیقه شخصی افراد مربوط می شود، ولی بهتر است حتی المقدور سعی شود مطالب متناسب با گروه سنی که با آن ها سرو کار داریم مطالب را بنویسیم. اینگونه مخاطب را جذب نموده و او را تشویق کرده ایم که باز هم به وب سایت ما سر بزند.

کلمات کلیدی مناسب

برای نوشتن عنوان های مناسب باید بتوانیم کلمات کلیدی مرتبط با وب سایت و موضوع خود را از طریق موور گوگل به دست آوریم. حتما شما هم بار ها دیده اید که هنگام نوشتن کلمه ای در موتور گوگل، کلمه های بعدی توسط موتور گوگل برای شما نمایش داده می شود. در واقع این کلمات حدس های گوگل است که از روی آمار جستجوی هر کلمه و عبارت مرتبط به دست می آید. به طور مثال با نوشتن کلمه کفش یا کیف در موتور گوگل، گوگل کلمات مردانه، زنانه و... را به عنوان کلمه دوم پیشنهاد می دهد. جمع آوری عبارات و کلمات کلیدی برای هر موضوع به همین سادگی انجام می شود.
البته ساختن عنوان ها صرفا با کلمات کلیدی پیشنهادی گوگل، توصیه نمی شود. بهتر است از عبارات و کلمات فرعی هم در ساخت عنوان های مناسب استفاده کنیم.
عنوان مطالب از مهم ترین قسمت های یک صفحه است که موتور های جستجو بعد از کلمات کلیدی آن را بررسی می کنند.

تسلط به موضوع

میزان تسلط شما به موضوع مورد نظر در انتخاب عنوان بسیار موثر است. استفاده از کلمات تخصصی در موضوعات تخصصی باعث نوشتن عنوان های قوی تری خواهد شد. به طور مثال در موضوعاتی مانند خرید و فروش عطر، اطلاع از انواع برند های تولیدکننده عطر و ادکلن و جدیدترین محصولات تولیدی آن ها می توان بسیار سریع تر از رقبا، بازدید کنندگان را به وب سایت جذب نمود.

توجه به مناسبت ها و پیگیری اخبار

توجه به مناسبت های مختلف و انتشار به موقه مطالب جدید در هر مناسبت هم بی تاثیر نیست. وقتی فردی در انجام کاری جدی باشد و برای موفقیت خود تمام تلاش خود را به کار بگیرد، از کوچک ترین فرصت ها برای برداشتن قدم های کوچک تا رسیدن به مقصد، غافل نمی ماند.

رعایت تمامی این موارد شاید به یک باره ممکن نباشد. ولی می توان با تلاش و پیگیری، اندک اندک دانش خود را برای تولید محتوای خوب زیاد نمود و مسیر موفقیت در کسب و کار اینترنتی را پیمود.